Haber

DÜZGÜN Partili Kavuncu: Yerel seçimlere tek başımıza girmeliyiz

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, partisinin önümüzdeki yerel seçimlere parti olarak girmesi gerektiğine değindi.

İstanbul’u taraf tutmaya talip olduklarını söyleyen Kavuncu, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“(Yerel seçimlere) tek başımıza girecekmiş gibi hazırlanmalıyız. İstanbul’u, Ankara’yı, Adana’yı, Antalya’yı, Bursa’yı da almaya talibiz. Beşinci yılımızı geride bıraktık. İYİ Parti olarak bütün illerin içindeyiz. Yerel seçimlere iddialı bir şekilde gitmek istiyoruz ama o gün geldiğinde partimizin ilgili kurumlarında ittifak seçenekleri tartışılacak.”

kavun, Parti olarak veya ittifak çatısı altında seçim yarışına ilişkin kişisel görüşünüz nedir?Bu soruya şu cevabı verdi:

“Partinin bu güce, potansiyele ve mücadele azmine sahip olduğunu görüyorum. Bu mücadele azmi mutlaka başarıyı getirir. Ve partimizin İYİ Parti olarak yerel seçimlerde kendisini açıkça ifade etmesi gerektiğini düşünüyorum. Beş yıldır mücadele ediyoruz. Buğra Kavuncu olarak söylüyorum, İYİ Parti önümüzdeki dönemde benim.Sonuçları ne olursa olsun dimdik ayakta durmalı, yerel yönetim anlayışını coşkuyla milletin önüne koymalıdır.”

KAYNAK: GAZETE DUVARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu