Ekonomi

EasyJet, İGA İstanbul Havalimanı seferlerine başladı

EasyJet, 9 Haziran Cuma günü İGA İstanbul Havalimanı’na seferlerine başladı. Havayolu şirketi, Manchester Havalimanı’ndan İGA İstanbul Havalimanı’na ilk uçuşunu düzenledi.

EasyJet kabin grubu ve yolcuları, İGA İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde törenle karşılandı. İGA İstanbul Havalimanı’nın konut sahibi olduğu etkinlikte, kabin ekibine çiçekler takdim edilirken, yetkililer tarafından kurdele kesme töreni düzenlendi.

EasyJet’in Manchester-İstanbul seferleri, Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki kez Airbus A320 model uçaklarla gerçekleştirilecek.

Şirketin Türkiye ağı İstanbul’un yanı sıra Bodrum, Antalya, Dalaman ve İzmir’i de içeriyor. EasyJet’in seferlere başlamasıyla birlikte İGA İstanbul Havalimanı’ndaki toplam havayolu sayısının 90’a ulaştığı belirtildi.

Tüm fazlar tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak olan havalimanı, 300’den fazla destinasyona uçuş imkanı sunacak.

EasyJet, 1995 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Havayolu, İngiltere’den Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya kadar 135’ten fazla noktaya hizmet vermektedir.

haberkeskin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu