Haber

Mersin yeni yıla ışıl ışıl giriyor

MERSİN (İGFA) – Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyesinde ustalar tarafından yılbaşı temalı figürler yapılıyor. 2019 yılından bu yana yeni malzeme kullanmadan mevcut araçları revize ederek her yıl yeni bir konsept oluşturan ekipler bu sayede hem para tasarrufu sağlıyor hem de atık malzemeleri tekrar kullanılabilir hale getiriyor.

Savrun: “Şehrimiz 2023 yılına aydınlık girecek”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Rekreasyon Uzmanı olarak görev yapan Pınar Savrun, “Şehrin ana arterleri başta olmak üzere 4 merkez ilçe ve diğer tüm ilçelerde yılbaşı süslerimiz bitti. 2023 yılında şehrimizin aydınlık ve renkli olması için elimizden geleni yapıyoruz.”söz konusu.

Kullanılan ahşap süs eşyalarının Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün atölyesinde üretildiğini belirten Savrun, şunları kaydetti: “Kendimiz üretiyoruz. 2019 yılından beri aynı malzemeleri kullanıyoruz. Atık malzemelerden de üretim yapıyoruz. Sadece bazı revizyonlar yapmaya devam ediyoruz. Elimizdeki mevcut malzemelerin üzerine atık malzemelerden ürettiğimiz ürünleri ekliyoruz. Renklerini değiştiriyoruz, boyuyoruz, tasarımlarını değiştiriyoruz, kesişme noktalarına ve kilit noktalara yerleştiriyoruz. Mersin’i yeni yıla rengarenk ve pırıl pırıl hazırladık”sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu