Ekonomi

Bitcoin işlem etkinliği rekor kırdı

bitcoin(BTC) fiyatı haftaya 30.000 dolardan girdi.

Geçen hafta 31.000 dolar seviyesini test eden BTC, hafta sonunda da bu kârını korumayı başardı. Glassnode, bu süreçte Bitcoin işlem aktivitesinin yeni bir döngü zirvesine ulaştığını açıkladı.

Kripto para piyasası, 2023’ün başından beri zemin kazanıyor. Bu maliyetli fayda, blok zinciri ağlarında adres sayısının ve işlem etkinliğinin yeniden canlanmasına yol açtı. Zincir üstü bilgi sağlayıcısı Glassnode, organik Bitcoin işlem aktivitesinin günlük 270.000’i aştığını gösterdi.

Ycharts verilerine göre geçtiğimiz yıl en çok BTC işlemi 4 Nisan’da yaşandı. Bu tarihte 421 binin üzerinde işlem gerçekleşti.

Popülerlik Kazanan Bitcoin

2023 yılında ABD’de patlak veren bankacılık krizi, Bitcoin fiyatının yükselişini durdurmaya yetmedi.

BTC fiyatı yılın başından bu yana yaklaşık %70 değer kazandı. Ayrıca Bitcoin sosyal medyada daha fazla yer bulmaya başladı. Kripto para topluluğu tarafından yaygın olarak kullanılan Twitter, sık sık “en çok konuşulan konu” Aynı zamanda Google’da en çok aranan kelimelerden biri olmayı başaran Bitcoin. Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Bank of America, geçtiğimiz hafta yayınladığı bir raporda BTC’nin 2023’te değer kazanmaya devam edebileceğini vurguladı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

canikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu